Czyszczenie laserem – wycena

W wyniku wielu doświadczeń z klientami chcielibyśmy zwrócić uwagę na kilka szczegółów dotyczących dobrych praktyk i zasad współpracy. Szczególnie dotyczy to nowych klientów, a jeszcze bardziej tych, którzy nigdy wcześniej nie spotkali się z technologią czyszczenia laserowego. Często w pierwszej kolejności pada pytanie o cenę usługi. Trudno jest na nie jednoznacznie odpowiedzieć, gdy nie wiadomo nic na temat powierzchni, którą trzeba wyczyścić. Dlatego Pozwolimy sobie opisać Państwu najlepszą drogę do podjęcia współpracy.

Kontakt

Fantastycznie byłoby, gdyby mieli Państwo przed wykonaniem telefonu przygotowane chociaż jedno, a najlepiej kilka zdjęć obiektu do czyszczenia. Można je załączyć do wiadomości e-mail lub wysłać przez MMS lub WhatsApp. Daje to możliwość wstępnego rozpoznania sytuacji i pozwala oszczędzić Państwu i nam dużo czasu, ponieważ praktycznie natychmiast mamy możliwość ustosunkowania się i określenia, czy czyszczenie laserem danego przedmiotu/powierzchni jest możliwe. Odpowiadamy wszystkim i niezwłocznie.

Próba i prezentacja

W znacznej większości przypadków przed przystąpieniem do wykonania zlecenia przyjeżdżamy do klienta w celu dokonania bezpłatnej próby/prezentacji czyszczenia laserowego i dotyczy to zarówno zleceń dla zakładów przemysłowych, jak i zabytków czy elewacji. Na miejscu po wykonaniu próby czyszczenia laserem, ustalenia w niektórych przypadkach stopnia doczyszczenia, wymaganej chropowatości powierzchni po czyszczeniu i wielu innych szczegółów, omawiamy kwestie techniczne dotyczące dostępu, czyli ustawienia rusztowań, zwyżki. Nasz laser czyszczący potrzebuje energii elektrycznej o napięciu 230V.

Wycena

Jest ona zwieńczeniem czynności opisanych w powyższych akapitach i najczęściej sprowadza się do jednego z kilku wariantów:

  • W przypadku dużych powierzchni o w miarę jednorodnej strukturze (czyli najczęściej elewacji budynków z cegły, piaskowca, granitu i innych) ustala się cenę od metra kwadratowego.
  • Zlecenia niepoliczalne w metrach, na przykład w zakładach przemysłowych lub w branży zabytków, gdzie dokonuje się często karkołomnych operacji w trudno dostępnych miejscach i nie sposób nawet określić czasu wykonania usługi, ustala się stawkę godzinową.
  • Niektóre zlecenia, choć jest to metoda wyceniania najbardziej ryzykowna dla nas i dla Państwa wyceniamy „od roboty”, czyli za oczyszczenie całego przedmiotu.
  • Przy zleceniach cyklicznych dla stałych klientów, którzy są dobrze zaznajomieni z naszymi możliwościami i wydajnością ustala się cenę dniówki.