Czyszczenie laserem polskim vs. chińskim

Laser do piaskowania

Decydując się na usługę czyszczenia laserowego należy wziąć pod uwagę wiele czynników, które wpłynąć mogą na efekt końcowy.
Klient nie mając (w większości przypadków) wiedzy na temat technologii ablacji laserowej z reguły swój pierwszy wybór kieruje na firmę sugerując się ceną usługi.

Niestety na rynku dominują firmy oferujące czyszczenie laserem azjatyckiej produkcji (często pod europejskimi markami). Tego typu urządzenia posiadają często dużo niższą jakość podzespołów a co za tym idzie, bywa, że niszczą czyszczoną powierzchnię. Dlatego też lasery chińskiej produkcji są dobrym rozwiązaniem dla czyszczenia elementów przemysłu ciężkiego, gdzie struktura powierzchni czyszczonej nie odgrywa znaczącej roli.

W przypadku bardziej delikatnych powierzchni lasery chińskich producentów nie nadają się do bezinwazyjnego czyszczenia powierzchni, gdyż często naruszają jej chropowatość lub tworzą mikrourazy. Znamy z branży sytuacje gdzie firma zamawiała usługę czyszczenia laserowego dla delikatnych form wtryskowych wartych setki tysięcy euro, a po pierwszej próbie czyszczenia trzeba było przerwać operację gdyż czyszczona powierzchnia została zniszczona, narażając właściciela na kolosalne straty finansowe.

Czyszczenie laserem Hulk 200

W Renovalaser używamy lasera HULK 200 polskiej produkcji, którego koszt zakupu jest kilkakrotnie wyższy od urządzeń chińskich. Idzie za tym jednak nieporównywalna jakość usługi, bezinwazyjność w czyszczoną powierzchnię i przede wszystkim bezpieczeństwo. HULK 200 jest „mercedesem” w swojej klasie. Możemy nim osiągnąć parametry odpowiednie dla ablacji określonych materiałów dlatego idealnie nadaje się nie tylko do czyszczenia powierzchni przemysłowych, cegły, elewacji, ale także do delikatnych powierzchni: zabytków, rzeźb, renowacji starych mebli itp.

Laser czyszczący HULK 200 przy odpowiednich ustawieniach jest nie tylko w stanie oczyścić powierzchnię ale także wpłynąć na jej chropowatość w celu przygotowania czyszczonego elementu pod nałożenie nowej powłoki (np. lakierniczej). W zależności od materiału z którego wykonana jest czyszczona powierzchnia, możemy uzyskać chropowatość RA=1, co odpowiada klasie chropowatości na poziomie 7 (szlifowanie zgrubne). Na rynku obecnie nie ma urządzenia z Chin, które dorównywałoby stosowanemu przez nas laserowi parametrami oraz możliwościami. Hulk 200 jest urządzeniem profesjonalnym do wszelakich zadań.

Biorąc pod uwagę różnice urządzeń, którymi firmy w branży czyszczenia laserem się posługują, warto przed podjęciem współpracy dopytać jakiej klasy urządzenia używa wybrana przez Państwa firma. Jednocześnie jeśli mają Państwo jakieś szczegółowe pytania, być może związane z pracą do której szukacie wykonawcy, zapraszamy do kontaktu. Chętnie odpowiemy na wszelkie pytania i doradzimy. Zapraszamy też do zapoznania się z naszymi realizacjami gdzie mogą Państwo zobaczyć jak działa laser HULK 200.